Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia.

depilacja laserowa Vectus

Laser Vectus emituje fale o długości 810nm, która wnika głęboko w skórę i niszczy cebulkę włosa wraz z jej komórkami macierzystymi. Emitowana energia pochłaniana jest przez melaninę, odpowiedzialną za kolor włosa, i przenoszona jako energia termiczna wprost do mieszka włosowego. W całym tym procesie najważniejszym zadaniem jest dobór długości fali światła emitowanej przez laser (laser Vectus 810nm), jej moc i długość trwania impulsu. W zależności od typu włosów i skóry parametry te mogą ulec zmianie. Depilacja laserowa Vectus to po prostu selektywna fototermoliza, która ma za zadanie zniszczyć cebulkę włosa bez niszczenia otaczającej go skóry, dzięki czemu włos już nigdy nie odrasta.

Jak wygląda depilacja laserowa Vectus – nasz film

Każda inna dostępna na rynku metoda taka jak golenie maszynką, depilacja woskiem, depilatorem, kremem, depilacja IPL dają krótkotrwałe efekty. Często związane z podrażnieniami, wrastaniem nowych włosów i jak w przypadku depilacji woskiem bolesną procedurą.

Cykl wzrostu włosa

W celu zrozumienia działania depilacji laserowej trzeba jeszcze uświadomić sobie jak wielką rolę odgrywa cykl życia włosa. Cykl ten składa się z trzech podstawowych faz, które następują po sobie cyklicznie.

  • Anagen – faza wzrostu włosa, w której włos jest połączony z brodawką. Jest to najdłuższy cykl i szacuje się, że w tej fazie znajduje się około 80-85% włosów.
  • Katagen – faza przejściowa, w której włos oddziela się od brodawki i przesuwa się ku górze skóry.
  • Telogen – faza spoczynku, czyli obumieranie włosa i usunięcie go ze skóry. Po tej fazie rozpoczyna się znowu faza anagenu.

Z opisanych powyżej faz wzrostu włosa można jasno zrozumieć dlaczego zabieg depilacji laserowej trzeba kilkukrotnie powtórzyć. Otóż tylko włosy znajdujące się w fazie anagenu mogą zostać bezpowrotnie zniszczone, gdyż w tej fazie są one połączone z brodawką, która poprzez energię cieplną transportowaną przez melaninę włosową zostanie wypalona. Część włosów z fazy katagenu też zostanie usunięta, ale niekoniecznie trwale.

Dzięki możliwościom regeneracyjnym naszego organizmu istnieje prawdopodobieństwo, że po kilku latach część brodawek włosowych się odnowi, wtedy należy wykonać pojedynczy zabieg przypominający.

Jak przygotować się do pierwszego zabiegu
Dlaczego warto wybrać depilację laserem Vectus