O Vectusie

Diodowy laser Vectus to wysoce wyspecjalizowane urządzenie, zaprojektowane w celu szybkiego, skutecznego i trwałego usuwania owłosienia oraz przebarwień. Przewodnią myślą technologiczną przy projektowaniu tego urządzenia było bezpieczeństwo i efektywność depilacji laserowej.

Najszybsze głowice na świecie

Vectus to medyczny laser diodowy o długości fali 810nm. Wyposażony jest w dwie najszybsze na świecie głowice z wysoce trwałą szafirową końcówką wyposażoną w kontaktowe chłodzenie (Advanced Contact Cooling). Temperatura końcówki głowicy podczas trwania zabiegu osiąga temperaturę w zakresie 0-5 stopni Celsjusza, co zapewnia komfort zabiegu przy jednoczesnych wyższych parametrach mocy pracy.

Najlepsza depilacja laserowa Gliwice

  • Mała głowica o rozmiarze 12mm x 12mm i maksymalnej mocy 100J/cm2 – jest to precyzyjna głowica do depilacji małych i trudno dostępnych miejsc (wąsik, broda).
  • Duża głowica o rozmiarze 23mm x 38mm i maksymalnej mocy 20J/cm2 – stosowana przy depilacji większych powierzchni ciała (nogi, plecy). Jej rozmiar w znaczący sposób skraca czas trwania zabiegu.

Obie głowice charakteryzują się długością trwania impulsu 5ms-300ms i maksymalnym współczynnikiem powtarzalności kolejnych impulsów z 3Hz.

Tak doskonałe parametry lasera Vectus są wynikiem zastosowania nowoczesnych i opatentowanych technologii, dzięki którym laser ten w istotny sposób wyprzedza konkurencję. Co przekłada się na skuteczność i szybkość zabiegów oraz bezpieczeństwo i komfort pacjenta w czasie trwania laserowej depilacji.

Czytnik melaniny Skintel

Najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w laserze Vectus jest certyfikowany bezprzewodowy czytnik Skintel (Skintel Melanin Reader). Jest to inteligentny czytnik poziomu aktywnej melaniny w skórze pacjenta, który jest poddawany depilacji laserowej. Vectus jako jedyny laser diodowy na świecie wyposażony jest w taki czytnik.

Przed zabiegiem osoba przeprowadzająca zabieg przykłada Skintel do miejsca, w którym będzie usuwane owłosienie, a czytnik po sprawdzeniu poziomu melaniny w automatyczny sposób dobiera parametry zabiegu. Pomiar odbywa się na podstawie obliczeń wynikających z rozproszenia odbitych od skóry trzech unikalnych długości fal. Zastosowanie takiego rozwiązania wyklucza ryzyko termicznego poparzenia oraz pozwala na dobór większej mocy i uzyskania najlepszych rezultatów depilacji skóry. Dzięki czytnikowi Skintel każdy klient jest traktowany w sposób indywidualny, a my uzyskujemy pewność że zabieg przeprowadzany jest z optymalnymi parametrami.

Skintel jest certyfikowany przez amerykańską agencję FDA, której rygorystyczne przepisy są uznawane także poza USA za wyznacznik jakości i potwierdzenie braku negatywnego wpływu na zdrowie.

Photon Recycling

Kolejnym unikatowym pomysłem zastosowanym w laserze Palomar Vectus jest opatentowana technologia Photon Recycling. Ma ona za zadanie powtórne wykorzystanie raz wytworzonej wiązki światła, która została odbita od skóry i ponowne skierowanie jej w stronę depilowanej powierzchni. Rezultatem jaki się uzyskuje dzięki temu procesowi jest zwiększenie efektywności zabiegu usuwania owłosienia przy zastosowaniu tej samej energii wytworzonej przez laser. System Photon Recycling pozwala na wyłapanie i reemisję około 25% energii, która początkowo nie została zaabsorbowana przez skórę.

Historia lasera do depilacji Vectus

Laser Vectus został stworzony przez amerykańską firmę Palomar Medical Technologies, która została założona w 1987 roku w Burlington (Massachusetts, USA). Firma Palomar od początku swojego istnienia nastawiona była na rozwój technologii związanych z zastosowaniem lasera do celów medycznych i kosmetycznych.

W roku 1997 firma wprowadziła na rynek innowacyjny laser LightSheer, który zdobył wielkie uznanie na rynku i każdy, kto interesował się zabiegiem laserowego usuwania owłosienia musiał o nim słyszeć. W kolejnych latach Palomar Medical Technologies kontynuowała rozwój swoich technologii i dostarczała do sprzedaży kolejne urządzenia, rozpowszechniając depilację laserową na rynku światowym.

W 2012 roku wprowadzono do sprzedaży kolejny flagowy produkt do laserowego usuwania owłosienia – Laser Vectus. Oto jak skomentował pojawienie się na rynku tego lasera szef firmy Palomar Medical Technologies:

„Nikt nie wie więcej na temat bazującego na świetle usuwania owłosienia od firmy Palomar. Od czasu uzyskania pierwszego pozwolenia od Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) w 1997 dla laserowego urządzenia do depilacji o dużej mocy, aż do wprowadzenia urządzenia Palomar Vectus, firma Palomar zademonstrowała wyjątkową zdolność do ciągłego dostarczania postępu w obowiązkowej ofercie laserowego usuwania owłosienia.”

Poprzez ciągły rozwój i badania twórcy lasera Vectus mają ogromne doświadczenie w dziedzinie fotodepilacji. Przez wiele lat pracowali nad udoskonalaniem swoich systemów. Zwieńczeniem tej pracy jest ich koronny produkt – laser Vectus. Można śmiało powiedzieć, że laser Vectus jest kolejnym milowym krokiem w dziedzinie depilacji laserowej.

W czerwcu 2016 roku firma Cynosure Inc ogłosiła przejęcie firmy Palomar Medical Technologies Inc. Cynosure to firma, która została zarejestrowana w 1991 w USA i od tego czasu działa prężnie, odnosząc wiele sukcesów na rynku sprzętów medycznych i kosmetycznych. Z wieloletnim doświadczeniem prezentowanym przez Cynosure można być pewnym, że będzie w sposób godny kontynuować dokonania firmy Palomar.

Dowiedz się więcej o zabiegu depilacji laserowej
Jak przygotować się do pierwszego zabiegu